top of page

Ebeveynlikte Güvenlik Çemberi

Ebeveynlikte Güvenlik
Çemberi
(Aralık)

Ebeveynlikte Güvenlik Çemberi yaklaşımı, güvenli bağlanma konusunda ebeveynlere bir yol haritası oluşturabilmek için 1985 yılında Kent Hoffman, Glen Kooper, Bert Powell tarafından geliştirilmiştir. Güvenli bağlanma, çocuklar ve ileride dönüşecekleri yetişkin açısından yaşama dair bir ‘’psikolojik bağışıklık’’ sağlamaktadır.  

Ebeveynlikte Güvenlik Çemberi buluşmaları,  çocuğunuzun duygusal ihtiyaçlarını tam olarak görebilmenizi sağlayacaktır. Bu yaklaşım, çocukların kendi davranışlarına daha fazla esneklik kazanmasına, dolayısıyla daha az davranış zorluğu ortaya koymasına, aile ve arkadaşlarıyla daha iyi ilişkiler kurmasına destek olur. Program ebeveynler olarak çocukların benlik gelişimine katkı sağlayacak şekilde yanıtlar verebilmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Program, toplam 12 saat sürecek olan sekiz buluşmayı içerir. Program materyalleri bakım verenler için tasarlanmış doğumdan 5 yaşa kadar çocukların ebeveynleri ile ilişkilerini içeren videolardan oluşur. Haftanın konusu doğrultusunda videolar izlenir, çalışma kitapçıklarıyla çalışılır ve örnek paylaşımlar yapılır. İnteraktif katılım içeren bir programdır.

Eğer siz de;

  • Ebeveyn olmanın harika olduğunu hissederken, sık sık zorlanıyorsanız, 

  • Kendinizi bazen köşeye sıkışmış ya da ne yapacağını bilmez halde buluyorsanız,

  • Cevaplardan çok sorularınız varsa,

  • Çocuklarınızın duygusal ihtiyaçlarını karşılamakta bazen zorlanıyorsanız, 

  • Çocuğunuzla güvenli bir ilişki ve bağ oluşturmak istiyorsanız, ​Ebeveynlikte Güvenlik Çemberi’nde buluşalım.

                        

1300 TL + KDV

Gunes-54_edited.jpg

Program kimler için uygundur? 

Ebeveynlikte Güvenlik Çemberi anne baba adayları ve 0-5 yaş ebeveynleri için uygundur. Okul dönemine kadar çocukları olan ebeveynler katılım gösterebilirler.

Program toplam 4 hafta boyunca, her hafta saatlik oturumları içerir. 

Programa partnerli katılım önerilmektedir, canlı yayınlar

Zoom platformu aracılığıyla gerçekleştirilecektir. 

Çalışmalar interaktif yapıdadır, canlı katılım önerilmektedir.

Kontenjan sınırlı sayıdadır.

susana-coutinho-20ll1TJWASk-unsplash.jpg
jen-theodore-LEyj9rEBMJg-unsplash (1).jpg

 

Hepimiz çocuklarımız için en iyisini yapmak isteriz. En yeni çocuk yetiştirme kuramlarını ve uygulamalarını okur ve takip ederiz. Onaylamadığımız yaklaşımlardan uzak durur, kendi ebeveynlerimizin yaklaşımları içimize sinmemişse bu yönde gitmeme konusunda kararlar alırız. 


Yeni nesil ebeveynler olarak tüm bunları başarmaya çalışırken bazen mükemmel anne baba olma tuzağına düşeriz. Ebeveynlikte Güvenlik Çemberinin temel mesajı, iyi bir ebeveyn olmak için ihtiyaç duyduğumuz her şeye halihazırda sahip olduğumuzdur.

Araştırma bulguları, en azından bir yetişkine güvenli bağlanmış çocukların okulda daha fazla başarı gösterdiğini, daha iyi arkadaşlıklar kurduğunu, fiziksel sağlığının daha iyi olduğunu, yaşamı boyunca daha yakın tatminkar ve kalıcı ilişkiler kurduğunu ortaya koymaktadır. 

 

Güvenli bir bağlanma sürecinde çocuklarımız dış dünyanın, herkes için geçerli olan zorlu yaşantıları içinde kendilerini güvende ve sevgiyle sarmalanmış hissedebilirler. Çocuklar hayatın kaçınılmaz zorluklarının getirdiği duygularla baş etme konusunda bakım verenlerine yaslanabileceklerine inandıklarında, kendilerini ve olmak istedikleri kişiyi keşfetmeye güven duyabilirler.

jonathan-borba-oHB7VKdpHQM-unsplash.jpg
COSP_logo_closed_green.jpg

‘’İhtiyaçlarımız neler, farkında mıyız? Nasıl fark edebiliriz? Geçmişte almadığımız ebeveynliği bugün kendimize nasıl sunabiliriz?’’ sorularına yanıt arayacağız.

Öz bakım, mindfulness, öz şefkat pratikleri, bedensel uygulamalar ile kendi duygu düzenlememizi nasıl destekleyebiliriz konusunu hem kavramsal hem de pratiklerle ele alacağız.

Program tarihleri:

12, 15, 19, 22, 26, 29 Aralık ve 2, 5 Ocak tarihlerinde 21.30-23.00 arasında gerçekleştirilecektir.

Zoom Platformu üzerinden canlı yayın olarak gerçekleştirilecektir. Program 8 buluşma ve

her hafta 3 saatlik buluşmaları içerir. 

Sorularınız için:

farkindalikcemberi@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

1300 TL + KDV

Japanese Calendar
bottom of page