top of page

ANNELİĞİ LIKE ET

Bir Annenin Farkındalık Notları

Kendi annelik yolculuğu ve çocuklarından öğrendiklerinden yola çıkarak yazdığı ilk kitabında Güneş Ulus, rutin hayatların içine “farkındalık” ışığı katmayı önerirken pratik önerilerle bunun aslında ne kadar kolay olduğunu hatırlatıyor. Farkındalığı önce fark ettiren, sonra yol gösteren ve yaşatan yazarın ilk kitabı hamileler ve anneler için adeta kılavuz niteliğinde.

Sırasıyla farkındalık, güvenme, bağlanma, duygularını kucaklama ve harekete geçmeye davet eden kitap anı fark ederek iletişimde duyuları devreye sokmayı küçük pratiklerle ustaca öneriyor. Çocuklar ile iletişimi güçlendiren öneriler yanı sıra çocukları da içine alan kendini iyi hissetme, sosyalleşme, aile ve aşk hayatı pratikleri ile dolup taşan kitap anneler ve anne adayları için uzun süre başucu kitabı olacak.

'Anneliği Like Et' ARKA KAPAK YAZISI

Sevgili anne baba adayı, hiç endişelenme, bu kitap sana yeni bir ebeveynlik yaklaşımı önermiyor, aman şunu yap bunu etme de demiyor. Çünkü biliyorum her kadının ve çocuğun öyküsü farklıdır, aynı parmak izleri gibiyiz şu hayatta… Dolayısıyla sorunlarımızı çözebilecek sihirli bir değneğimiz yok maalesef. Ancak, ben hayatımda güzel bir değişim yakaladım: Farkındalık kavramı ile tanıştım! İşte o günden sonra çocuğuma “bakmak” yerine onu “kalben görerek” ilişkimizin ne kadar değişebileceğini fark ettim.

Gunesanne.com sitesinde sizlerle paylaştığım izlenimlerimden yola çıkarak da bu kitabı yazdım. “Anneliği like et” benim annelik deneyimim, çocuklarımdan öğrendiklerim ve zamanla anneliğe bakış açımın nasıl geliştiğinin ve güçlendiğinin öyküsüdür. Kitabımla seni önce güvenmeye, fark etmeye, bağlanmaya, duygularını kucaklamaya ve son olarak da eyleme geçmeye davet ediyorum.

bottom of page