top of page

Beden sinyallerini fark eden çocuklar, sağlıklı tuvalet alışkanlıkları kazanır.

  • Yaz yaklaşıyor, çocuğunuzun bezi bırakmasını istiyorsunuz, peki çocuğunuz ve siz bu değişime hazır mısınız?

  • Çocuğunuzun bezi çıkarmasını desteklemek için şimdiden neler yapabilirsiniz? 

Çocuklara sağlıklı tuvalet alışkanlıkları kazandırmanın yolununun ilk adımı çocukların kendi bedenlerini ve beden duyumlarını fark edebilmeleridir. 

Bu yaşamsal beceriyi kazandırırken öncelikli hedefimiz çocuğumuzun duyumları ile temasını güçlendirmek ve bu alışkanlığı kazanırken çocuğumuzun olumlu bir deneyim yaşamasını sağlamaktır.

Tuvalet alışkanlıkları edinme süreci, çocukların beden sinyallerini fark edebilmesi ve bunları ifade edebilmesi için değerli bir öğrenme fırsatıdır.

Bu yaz çocuğunuza sağlıklı tuvalet alışkanlıklarını kazandırmak istiyorsanız ve nasıl bir yol izleyeceğinize dair soru işaretleriniz varsa ya da tuvalet alışkanlığı kazandırmaya başladınız ancak çocuğunuzu tuvalete gitmeye ikna etmekte zorluk yaşıyor veya sıklıkla kazalar yaşıyorsanız, tüm bu konuları ‘’Sağlıklı Tuvalet Alışkanlıkları'' webinarında ele alacağız.

 

Konularımız;

✨Çocuğunuza sağlıklı tuvalet alışkanlığı kazandırmak için onu nasıl hazırlayabilirsiniz? 

✨Sağlıklı tuvalet alışkanlığı kazandırmak için öncesinde, sırasında ve sonrasında adım adım nasıl ilerleyebilirsiniz? 

✨Hali hazırda sağlıklı tuvalet alışkanlıkları için denemelere başladınız ancak süreçte zorluklar yaşıyorsunuz, kendinize ve çocuğunuza nasıl destek olabilirsiniz? 

✨Bu süreci çocuğumuzla birlikte rahat ve kapsayıcı bir şekilde nasıl ele alabiliriz? 

Tuvalet alışkanlığı kazandırma dönemi eş zamanlı olarak çocukların bağımsızlık sinyallerini duyduğumuz ve kontrol duygularının da geliştiği önemli gelişimsel bir dönemdir. Sağlıklı tuvalet alışkanlıkları kazandırmanın altındaki  bağımsızlık ve kontrol gibi dinamiklere değinmeden çocuğumuzla bu alanda iletişim yapabilmemiz kolay değildir. Bu nedenle öncelikle bu dinamikleri ele alacağız. 

Çocuğunuzu bu döneme hazırlanmak için olabildiğince net, somut ve pratik önerilerle hazırladığımız webinarı aşağıdaki linkten satın alarak kayıt olabilirsiniz.

''Sağlıklı Tuvalet Alışkanlıkları'' webinarında adım adım çocuğumuza alışkanlık oluşturma doğrultusunda nasıl ilerleyeceğimizi ele alacağız. 

Webinar süresi 2 saattir. 

2 Temmuz, 21.00-23.00

600TL + KDV

Gunes-231.jpg
Program Tarihi:

2 Temmuz, 21.00-23.00

Webinar süresi 2 saattir. Aşağıdaki linkten kaydınızı tamamlayarak canlı yayına katılabilirsiniz.

Sorularınız için:

Tüm sorularınız için farkindalikcemberi@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz. 

Image by Eric Rothermel
bottom of page